نوآوری همگانی ما چه کار میکنیم؟ سوالات متداول

نوآوری همگانی

هدف از نوآوری همگانی که با نام نوآوری شبکه‌ای یا برون‌سپاری نوآوری نیز شناخته می‌شود، کشف ایده‌های نو، افزایش سرعت، کم‌کردن ریسک و بالا بردن بهره‌وری از منابع محدود در فرایند حل چالش‌های صنعتی و تجاری می‌باشد. با درک بهتر ظرفیت و توانایی موجود در خارج از شرکت یا سازمان، شرکت‌ها می‌توانند با ترکیب ظرفیت خارجی با منابع نوآوری داخلی، توانایی واحد‌های تحقیق و توسعه خود را چند برابر کنند. شرکت‌ها به واسطه‌ی نوآوری همگانی با انتشار چالش خود در فضای برون‌سازمانی، از پتانسیل موجود در میان نیروهایی متخصصی که در قید و بند سازوکارهای سازمانی نیستند بهره ‌برده و مسیر رسیدن به راه‌حل چالش‌های خود را کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کنند.

از جمله‌ نقاط قوتی که در مدل نوآوری همگانی وجود دارد این است که چه بسا پاسخی که ما به عنوان طراح چالش به دنبال آن هستیم، جایی در میان توده‌ی نیروهای تحصیل کرده و متخصص نهفته باشد. به عبارت دیگر یک موضوع کاملا مشخص می‌باشد «چرا باید دوباره چرخ را اختراع کنید؟».

فرض کنید شما می‌توانید تیمی از متخصصان را برای حل سخت ترین مشکلات شرکت خود استخدام کنید حال تصور کنید شما فقط در صورتی که راه حل مشکل خود را بدست آوردید هزینه خواهید کرد.


سال‌هاست که بزرگترین شرکت‌های بین‌المللی همچون ناسا، بوئینگ، ان‌ بی سی و.... از این پلتفرم قدرتمند برای رفع نیازهای خود استفاده کرده‌اند. در این روش، شرکتها مشکلات فناوری، اقتصادی، بازاریابی و... را در چهارچوب یک چالش با پاداشهای نقدی مشخص و قوانین روشن به صورت عمومی و در بستری مناسب منتشر می‌کنند. صدها متخصص و کارشناس داوطلب، برای حل چالش با یکدیگر رقابت کرده و راهحل‌های خود را ارائه می‌کنند و در نهایت اگر کارفرمایان راهحل آنها را تایید کنند پاداش خود را دریافت میکنند.


نوآوری همگانی مختص افراد و مکان خاصی نیست

در نوآوری همگانی تنها افرادی که در زمینه‌‌های کاری مرتبط با شما دارای تخصص هستند درگیر چالش شما نخواهند شد بلکه متخصصین دیگری نیز مشکل شما را از نگاهی تازه و متفاوت بررسی خواهند کرد.

شاید تکنولوژی مورد نیاز شما در صنایع غیر مرتبطی که هرگز فکرش را هم نمی‌کنید موجود باشد و چه بسا از آن استفاده می‌شود. پلتفرم نوآوری همگانی می‌تواند به سرعت این راهکار‌ها را نیز شناسایی و آن‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

نکست سالور، پلتفرم نوآوری همگانی

نکست سالور هر آنچه را که شما برای استفاده از ابزار قدرتمند نوآوری همگانی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد. ما از ابتدای مسیر از مرحله طراحی چالش تا داوری نهایی و انتقال حقوق معنوی در کنار شما هستیم برای آشنایی با نحوه اجرای چالش، به بخش «ما چه کار می‌کنیم» و برای آشنایی با خدمات گوناگون ما به بخش «خدمات ما» مراجعه کنید.