نوآوری همگانی ما چه کار میکنیم؟ سوالات متداول

سوالات متداول

 • نوآوری همگانی چیست؟

  برای اولین بار، مفهوم نوآوری همگانی در سال‌های 2000 تا 2003 توسط هنری چسبرو به صورت آکادمیک بیان شد. نوآوری همگانی به مدلی از ارائه‌ی راه‌حل‌های نوآورانه اطلاق می‌شود که برخلاف روش‌های سنتی مبتنی بر واحدهای تحقیق و توسعه درون سازمانی، در آن به همه‌گیر و اجتماعی‌شدن نوآوری و استفاده از ظرفیت های برون سازمانی برای حل چالش ها تاکید شده‌است. در نوآوری همگانی، سازمان‌ها و ارگان‌ها خود را محدود به کارمندان و پژوهشگران داخل سازمان نمی‌کنند و دروازه‌ی خود را به روی ایده‌های جدیدی که خارج از محدوده‌ی سازمانی وجود دارند، باز می‌کنند. نوآوری همگانی تاکید می‌کند که راه‌حل‌های نوآورانه، محدود به افراد خاص، موضوعات خاص و محل‌های خاص نیست، بلکه آن را می‌توان در همه‌ی افراد جست.نوآوری همگانی در عین حال که ظرفیت واحد های تحقیق و توسعه شما را چند برابر می کند ریسک سرمایه گذاری شما را بشدت کاهش می دهد چون شما فقط در قبال نتیجه هزینه پرداخت خواهید کرد.

 • سامانه نکست سالور چیست؟

  نکست سالور متخصص برقراری ارتباط بین دارندگان چالش (بنگاه های صنعتی،اقتصادی ،شرکت‌های خصوصی و دولتی) و پژوهشگران کشور (اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها، محققین،مخترعین و شرکت‌های دانش‌بنیان و...) می‌باشد. در واقع نکست سالور یک پلتفرم مبتنی بر نوآوری همگانی است که بنگاه های صنعتی و تجاری کشور را قادر می‌سازد تا مشکلات و چالش‌های خود را به واسطه‌ی ارتباط با پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعین و پژوهشگران کشور حل کنند. در واقع در این پلتفرم ریسک شکست و هزینه‌های تحقیق و توسعه برای بنگاه‌های اقتصادی وصنعتی به شدت کاهش یافته و سازمان‌ها فقط در مقابل راه حل قطعی هزینه پرداخت خواهند کرد.

 • نکست سالور چگونه کار می کند؟

  برای استفاده از خدمات ما، شما کافیست به نکست سالور مراجعه کرده و کلیات چالش و مشکل سازمان خود را تشریح کنید. سپس متخصصان نکست سالور به صورت فنی، چالش شما را بررسی کرده و آن را تبدیل به یک چالش فناورانه‌ی مشخص با پاداشی معین می‌کنند. با تایید شما این چالش به صورت عمومی در سامانه نکست سالور منتشر شده و پژوهشگران برای حل چالش شما با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در نهایت تنها در صورتی که حداقل یکی از پاسخ‌ها بتواند تمام معیار های چالش شما را تامین کرده و برنده چالش گردد شما موظف به پرداخت پاداش نقدی و غیر نقدی چالش خواهید بود.

 • چرا باید برای حل مشکل و چالش سازمان خود از سامانه نکست سالور استفاده کنم؟

  با استفاده از سامانه نکست سالور، در سازمان شما در حین اینکه ریسک و هزینه‌های مالی کاهش می‌یابد، ظرفیت تحقیق و توسعه و نوآوری نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. مخصوصا به این دلیل که شما به جای صرف هزینه‌های فراوان برای مقوله‌ی تحقیق و توسعه، فقط در قبال راه حل قطعی هزینه پرداخت خواهید کرد.

 • آیا پاداش چالش‌ها باید فقط به صورت جوایز نقدی باشد؟

  خیر، با توجه به موضوع و نوع چالش ، شما می توانید انواع پاداش ها را برای چالش خود در نظر بگیرید برای مثال پاداش‌هایی از قبیل درصدی از سود تولید یک محصول و یا تضمین خرید تعداد مشخصی از محصول با قیمت مشخص.